O společnosti

W.E.B Větrná Energie s.r.o.

Firma W.E.B Větrná Energie s.r.o. byla založena v dubnu 2002 jako 100% dceřiná společnost rakouské společnosti W.E.B Windenergie AG, která sídlí v rakouském Pfaffenschlagu a v oboru obnovitelných zdrojů energie se pohybuje již od svého založení v roce1994.
Protože značnou část svých elektráren má firma W.E.B v Rakousku blízko hranic z ČR, bylo logické, že firma chtěla rozšířit své aktivity i na český trh. Zatím zrealizovala firma W.E.B Větrná Energie s.r.o. v České republice 2 projekty větrných elektráren. Prvním projektem byl větrný park v Břežanech u Znojma, kde bylo v prosinci 2005 uvedeno do provozu 5 VTE Vestas V52 s výkonem 850 KW a celkový instalovaný výkon parku je tedy 4,25 MW.
Druhým zrealizovaným projektem firmy W.E.B Větrná energie s.r.o. je větrná elektrárna VESTAS V90 – 2 MW v Banticích u Znojma.

Firma W.E.B Větrná Energie s.r.o. má v ČR pouze jednoho zaměstnance a všechny již zrealizované i v současné době rozpracované projekty vytváří firma ve spolupráci s ostatními firmami podnikajícími v oboru obnovitelných zdrojů.

V současné době má firma W.E.B Větrná Energie s.r.o. rozpracované ještě projekty dvou větrných parků. Oba dva by měly být lokalizovány v blízkosti již fungujících větrných elektráren na Znojemsku.

Další oblastí, ve které firma W.E.B Větrná energie vyvíjí své aktivity je oblast fotovoltaiky.
V dubnu roku 2009 byly zahájeny počáteční práce na výstavbě solární elektrárny v Dobšicích u Znojma. Tato solární elektrárny byla dokončena v listopadu 2009 a celkový instalovaný výkon je 1,03 MW.